A BIOKOM Nonprofit Kft. forgalomkorlátozással járó burkolatépítést végez a Zsolnay Vilmos út és a Mohácsi út közötti, dél felé egyirányú forgalmú útszakaszon. A munkák során a felgyűrődött burkolatot lemarják, és két pályaszerkezeti réteget építenek be.
A beavatkozás 2026. március 5-én 8:30-tól március 8-án 8 óráig, azaz csütörtöktől vasárnapig az alábbi ütemezésben folyik:
- 2026. március 5-én (csütörtökön) 8:30-tól 2026. március 6-án (pénteken) 6:30-ig az útszakasz északi oldali sávjában zajlik a burkolatépítés, ezért az északi oldali várakozóhelyek nem lesznek megközelíthetők. A forgalom a külső sávban haladhat, a buszmegálló a megszokott módon üzemel. A szakasz déli végén, a Zsolnay Vilmos út irányába, a balra kanyarodásban időszakosan korlátozás várható.
- 2026. március 6-án (pénteken) 8:30-tól 21 óráig a déli oldali sáv és a buszmegállóöböl marása és a kötőréteg beépítése zajlik. Az útszakaszon csak az autóbuszok hajthatnak át időszakosan, kézi forgalomirányítás mellett. Ideiglenes autóbusz-megálló a helyi és a helyközi járatok számára a Hengermalom utcai útkereszteződéstől nyugatra lesz kijelölve március 6-án 8:30-tól március 8-án 8 óráig, a lezárás megszűnéséig.
- 2026. március 7-én (szombaton) 7:30-tól március 8-án (vasárnap) 8 óráig teljes útlezárás mellett zajlik a kopóréteg beépítése.
Péntektől vasárnap reggelig a Zsolnay Vilmos útról a Mohácsi út felé a Zsolnay Vilmos út – Schroll József út – Üszögi út – Hegedűs János utca terelőútvonal javasolt.
A Mohácsi út északi irányú szakaszát nem érinti a forgalomkorlátozás.
A forgalomkorlátozás érinti a helyi és a helyközi autóbusz-járatokat is. Március 7-én 7:30-tól 8-án reggel 8 óráig a terelőút miatt hosszabb menetidőre kell számítani, illetve a Téglagyár elnevezésű, Hőerőmű irányú megállót nem érintik a 20-as, 21-es és a 121-es jelzésű járatok.

